KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052163
nr 1405 2163
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Sjö i vinterskrud. Signerad. Olja på pannå, ca 33x41 cm. Yttermått inklusive ram: 38x46cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:45:02
21/6 18:40:02
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson